Tetoválás utókezelési útmutató #útmutatók

3-5. nap: second skin fólia

Ez egy speciális fólia, ami légáteresztő, viszont semmilyen szennyeződést nem enged be, szóval a tetoválásod biztonságban van alatta. Vízlepergető, úgyhogy lehet vele zuhanyozni, csak óvatosan, mert a melegvíztől engedhet a ragasztója. Tehát ráfolyhat a víz, de sokáig ne tartsátok alatta.

Tűnhet úgy, mintha a fólia alatt megfolyt volna a tetoválás, attól nem kell megijedni, teljesen természetes, hogy enged még magából frissen festéket.

Second skin leszedése

Meleg víz alá tartva érdemes leszedni, szépen, lassan, óvatosan. Maradhat ragasztó a bőrön, azt nem szabad lekapargatni, majd a krémezésnél lekopik magától. A tetoválásban kárt nem fog tenni. Fólia eltávolítása után zuhanyzásnál nyugodtan át lehet mosni tusfürdővel.

Ha már nincs rajta a second skin, kezdődik a ✨ 2 hetes szabály ✨

  • 2 hétig kell kenni utókezelő krémmel (bephanten kenőcs/krém, tattoomed after) naponta 3-4 alkalommal, nagyon vékonyan.

    Éppen csak csillogjon a bőr, ne álljon rajta a krém.

  • 2 hétig nem érheti nap.

    Ez azért fontos, mert ott még érzékeny az új bőr, pillanatok alatt le lehet égni, ami gyulladáshoz vezethet.

  • 2 hétig tilos áztatni.

    Tehát a zuhanyzás mehet, de kádfürdőzés, strandolás nem megengedett ebben az időszakban, mert könnyen megfakulhat a friss minta. A viszketés normális, nem szabad kavargatni, piszkálgatni. Ha viszket, krémezd be, az nyugtatja kicsit.

Ha bármi eltérést tapasztalsz a gyógyulás során, kérlek küldj nekünk képet a tetoválásról, és segítünk. Buta kérdés nincs, szóval bátran írjatok, mindenki érdeke, hogy rendben menjen a folyamat.